Strona główna slash Zespół slash Kinga Kwiatkowska

mgr Kinga Kwiatkowska

Jestem magistrem fizjoterapii oraz certyfikowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną (PTUG). Na co dzień pracuje jako fizjoterapeutka uroginekologiczna w szpitalu św. Zofii w Warszawie oraz w Przychodni Specjalistycznej CMŻ

Posiadam doświadczenie w leczeniu dysfunkcji dna miednicy takich jak  nietrzymanie moczu, parcia naglące, bolesne współżycie/miesiączkowanie, endometrioza, obniżenie narządu rodnego. Pracuję również z pacjentkami w okresie okołoporodowym: z pacjentkami w ciąży, które chcą świadomie przygotować się do porodu lub jeśli borykają się z jakimiś dolegliwościami bólowymi w czasie ciąży. Pacjentki w połogu lub po połogu również mogą otrzymać pomoc np. jeśli chcą powrócić w odpowiedni sposób do aktywności fizycznej, popracować nad rozejściem mięśni prostych brzucha lub nad blizną po cesarskim cięciu lub po urazie krocza (pęknięcie, nacięcie krocza).

Podczas terapii stawiam na edukację, profilaktykę oraz poznawanie swojego ciała.
Swoją wiedzę i praktykę zdobywam oraz dalej poszerzam dzięki specjalistycznym kursom z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej. Kursy, które ukończyłam: fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej PTUG (moduł I-VI, akredytacja PTUG), aktywność fizyczna kobiet w ciąży i po porodzie, ćwiczenia w korekcji rozejścia mięśni brzucha (DRA), aspekt położniczy i osteopatyczny w trakcie ciąży, porodu i połogu, aspekt położniczy i osteopatyczny w trakcie ciąży, porodu i połogu, biopsychosocial reframed: budowanie solidnych fundamentów w terapii bólu przewlekłego, integracyjna terapia blizn, kurs kinesiotapingu blizn, kurs masażu tkanek głębokich w ujęciu klinicznym, kurs FDM (Fascial Distortion Model). Czas wolny spędzam z bliskimi. Lubię podróżować oraz pielęgnować swoje roślinki domowe. Uwielbiam także aktywność fizyczną taką jak siłownia, joga, pilates, pole dance.